ROCKOVÁNÍ U KONŤÁKU

TRADIČNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL

V BRANDÝSE NAD ORLICÍ

vol. 14

ROCKOVÁNÍ U KONŤÁKU VOL. 13

KOHO LETOS PODPORUJEME?

Výtěžek z letošního ročníku (vol. 13) bude použit na rekonstrukci dětského hřiště u Mateřské školky v Brandýse nad Orlicí 

O FESTIVALU

Festival se poprvé konal v roce 2011 a jeho zakladatelem je MUDr. Michal Krejčík, který v Brandýse nad Orlicí pracuje dlouhá léta. „Rozhodl jsem se podpořit místní kulturu a zkusit uspořádat malý hudební festival,“ uvádí původní organizátor. „Ve spolupráci s místními hasiči je organizace snadnější,“ dodává.

Rockování U Konťáku se každý rok koná o velkých letních prázdninách. Akce je určena pro všechny věkové kategorie včetně rodičů s dětmi. Součástí areálu je dětské hřiště a trampolína. Ačkoliv je v názvu uvedeno slovo „Rockování“, festival nelpí na tomto slůvku a nebrání se jakýmkoliv kreativním a zajímavým hudebním projektům.

Tradičně festival uzavírá známa kapela Těžká doba z Ústí nad Orlicí.

– úryvky z rozhovoru pro místní časopis v roce 2015

Od roku 2021 se novým ředitelem stává mladší syn pana doktora, Jan. „Chci se vrátit k původním kořenům festivalu, tedy dát prostor začínajícím kapelám,“ uvádí sám mladý pořadatel. „Každoročně chci finančně pomoci potřebným, ideálně z blízkého brandýského okolí,“ dodává. 

– úryvek z rozhovoru pro místní časopis v roce 2021

OBČERSTVENÍ A PARKOVÁNÍ

O pití a jídlo je tradičně postaráno v místním výborném bufetu. Auta lze parkovat na travnaté ploše před areálem festivalu.

V PŘEDEŠLÝCH LETECH JSME NA ROCKOVÁNÍ PODPOŘILI

MŠ Brandýs nad Orlicí (2023)

Speciální MŠ, ZŠ a PrŠ v Ústí nad Orlicí (2022)

Honzík H. (2021)

FOTKY

KONTAKTY

KDE NÁS NAJDETE?

Areál U Konťáku se nachází na cyklostezce mezi Chocní a Ústím nad Orlicí.

KONTAKTNÍ OSOBA​

Ing. Jan Krejčík – ředitel festivalu

SLEDUJTE ROCKOVÁNÍ NA FACEBOOKU a INSTAGRAMU