ROCKOVÁNÍ U KONŤÁKU

TRADIČNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL

V BRANDÝSE NAD ORLICÍ

vol. 12 v sobotu 20. srpna 2022
od 16:00

ROCKOVÁNÍ U KONŤÁKU VOL. 12

KOHO LETOS PODPORUJEME?

Výtěžek z letošního ročníku (vol. 12) bude použit na zakoupení vybavení dětského hřiště pro děti ze speciální ZŠ, MŠ a PrŠ Ústí nad Orlicí.

Původní herní sestava, která byla umístěna na zahradě školy, po patnácti letech užívání dosloužila a musela být z důvodu zajištění bezpečnosti žáků demontována. Vedení školy by rádo poskytlo dětem do jejich „přírodní zahrady“, která obsahuje několik naučných stanovišť, ještě nějaké prvky herní – skluzavku, dřevěnou věž, případně malou horolezeckou stěnu nebo lanovou prolezku /nejlépe z přírodního materiálu/. Doplnění vybavení hřiště by umožnilo dětem rozvíjení pohybových dovedností, sportovní vyžití a zejména radost z pohybu. Hřiště i zahrada je využívána celoročně žáky školy v době školní výuky, v době pobytu ve školní družině i žáky ubytovanými na internátě školy v odpoledních hodinách. Zahrada je přístupná také veřejnosti a často si zde hrají děti z blízkého okolí.

O FESTIVALU

Festival se poprvé konal v roce 2011 a jeho zakladatelem je MUDr. Michal Krejčík, který v Brandýse nad Orlicí pracuje dlouhá léta. „Rozhodl jsem se podpořit místní kulturu a zkusit uspořádat malý hudební festival,“ uvádí původní organizátor. „Ve spolupráci s místními hasiči je organizace snadnější,“ dodává.

Rockování U Konťáku se každý rok koná o velkých letních prázdninách. Akce je určena pro všechny věkové kategorie včetně rodičů s dětmi. Součástí areálu je dětské hřiště a trampolína. Ačkoliv je v názvu uvedeno slovo „Rockování“, festival nelpí na tomto slůvku a nebrání se jakýmkoliv kreativním a zajímavým hudebním projektům.

Tradičně festival uzavírá známa kapela Těžká doba z Ústí nad Orlicí.

– úryvky z rozhovoru pro místní časopis v roce 2015

Od roku 2021 se novým ředitelem stává mladší syn pana doktora, Jan. „Chci se vrátit k původním kořenům festivalu, tedy dát prostor začínajícím kapelám,“ uvádí sám mladý pořadatel. „Každoročně chci finančně pomoci potřebným, ideálně z blízkého brandýského okolí,“ dodává. 

– úryvek z rozhovoru pro místní časopis v roce 2021

OBČERSTVENÍ A PARKOVÁNÍ

O pití a jídlo je tradičně postaráno v místním výborném bufetu. Auta lze parkovat na travnaté ploše před areálem festivalu.

V PŘEDEŠLÝCH LETECH JSME NA ROCKOVÁNÍ PODPOŘILI

Speciální MŠ, ZŠ a PrŠ v Ústí nad Orlicí (2022)

Honzík H. (2021)

FOTKY

AKCI PODPORUJÍ

KONTAKTY

KDE NÁS NAJDETE?

Areál U Konťáku se nachází na cyklostezce mezi Chocní a Ústím nad Orlicí.

KONTAKTNÍ OSOBA​

Ing. Jan Krejčík – ředitel festivalu

SLEDUJTE ROCKOVÁNÍ NA FACEBOOKU a INSTAGRAMU